Varistor: zinc-oxide; THT; 30VAC; 38VDC; 47V; 500A; 6J; STANDARD
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
JVR10N470K87PU5
Tootja: JOYIN
Tootja tootekood: JVR10N470K87PU5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: zinc-oxide; THT; 30VAC; 38VDC; 47V; 500A; 6J; STANDARD
| Mounting | THT |
| Power | 50mW |
| Tolerance | ±10% |
| Kind of package | bag |
| Leads | straight |
| Series | standard |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Height | 10mm |
| Body dimensions | Ø10mm |
| Max. operating voltage | 30V AC, 38V DC |
| Diameter | 10mm |
| Type of varistor | zinc-oxide |
| Varistor voltage | 47V |
| Varistor max current 8/20µs | 500A |
| Energy E10/1000µs | 6J |