Varistor: zinc-oxide; THT; 300VAC; 385VDC; 470V; 4.5kA; 140J; 600mW
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
JVR14N471K87PU5
Tootja: JOYIN
Tootja tootekood: JVR14N471K87PU5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: zinc-oxide; THT; 300VAC; 385VDC; 470V; 4.5kA; 140J; 600mW
| Mounting | THT |
| Power | 600mW |
| Tolerance | ±10% |
| Kind of package | bag |
| Leads | straight |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Height | 14mm |
| Max. operating voltage | 300V AC, 385V DC |
| Diameter | 14mm |
| Type of varistor | zinc-oxide |
| Varistor voltage | 470V |
| Varistor max current 8/20µs | 4.5kA |
| Energy E10/1000µs | 140J |