Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 5VDC; 10A/250VAC; 47Ω
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JW1AFSN5FT
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: JW1AFSN5FT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 5VDC; 10A/250VAC; 47Ω
| Mounting | PCB, socket |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Contact material | AgSnO<sub>2</sub> |
| Switched voltage | ≤ 30V DC, ≤ 250V AC |
| Coil resistance | 47Ω |
| Rated coil voltage | 5V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| DC contacts rating @R | 10A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 10A / 250V AC |
| Contact current max. | 10A |
| Relay variant | miniature |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil voltage min. | 3.5V DC |
| Coil power consumption | 530mW |
| Coil current | 106mA |