General Purpose Relay, JW Series, Power, Non Latching, SPDT, 24 VDC, 10 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JW1FSN24ULCSAT
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: JW1FSN24ULCSAT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele General Purpose Relay, JW Series, Power, Non Latching, SPDT, 24 VDC, 10 A
| Mounting | PCB, socket |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Contact material | AgNi |
| Switched voltage | ≤ 30V DC, ≤ 250V AC |
| Coil resistance | 1.1kΩ |
| Rated coil voltage | 24V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 10A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 10A / 250V AC |
| Contact current max. | 10A |
| Relay variant | miniature |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil voltage min. | 19.2V DC |
| Coil power consumption | 530mW |
| Coil current | 22mA |