Relay: electromagnetic; DPST-NO; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 5A
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
JW2ASN-B-DC24V
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: JW2ASN-B-DC24V
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; DPST-NO; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 5A
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Leads | for PCB |
| Contact material | AgNi |
| Terminal pitch | 5mm |
| Mechanical durability | 5000000cycles |
| Electrical life | 100000cycles |
| Coil resistance | 1.1kΩ |
| Rated coil voltage | 24V DC |
| Contacts configuration | DPST-NO |
| DC contacts rating @R | 5A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 5A / 250V AC |
| Contact current max. | 5A |
| Relay variant | miniature, monostable, power |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 530mW |
| Operate time | 15ms |
| Coil current | 22mA |