Relay: electromagnetic; DPST-NO; Ucoil: 12VDC; 5A/250VAC; 5A/30VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JW2ASN-DC12V
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: JW2ASN12ULCSAT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; DPST-NO; Ucoil: 12VDC; 5A/250VAC; 5A/30VDC
| Mounting | PCB, socket |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Contact material | AgNi |
| Switched voltage | ≤ 30V DC, ≤ 250V AC |
| Coil resistance | 270Ω |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | DPST-NO |
| DC contacts rating @R | 5A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 5A / 250V AC |
| Contact current max. | 5A |
| Relay variant | miniature |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil voltage min. | 8.4V DC |
| Coil power consumption | 530mW |
| Coil current | 44mA |