General Purpose Relay, JW Series, Power, Non Latching, DPDT, 5 VDC, 5 A
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
JW2SN5ULCSAT
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: JW2SN5ULCSAT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele General Purpose Relay, JW Series, Power, Non Latching, DPDT, 5 VDC, 5 A
| Mounting | PCB, socket |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Contact material | AgNi |
| Switched voltage | ≤ 30V DC, ≤ 250V AC |
| Coil resistance | 47Ω |
| Rated coil voltage | 5V DC |
| Contacts configuration | DPDT |
| DC contacts rating @R | 5A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 5A / 250V AC |
| Contact current max. | 5A |
| Relay variant | miniature |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil voltage min. | 3.5V DC |
| Coil power consumption | 530mW |
| Coil current | 106mA |