Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 60VDC; 5A; 5A/250VAC; 5A/30VDC
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
JW2SN60ULCSAT
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: JW2SN60ULCSAT
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 60VDC; 5A; 5A/250VAC; 5A/30VDC
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...60°C |
| Leads | for PCB |
| Contact material | AgNi |
| Terminal pitch | 5mm |
| Mechanical durability | 5000000cycles |
| Electrical life | 100000cycles |
| Rated coil voltage | 60V DC |
| Contacts configuration | DPDT |
| DC contacts rating @R | 5A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 5A / 250V AC |
| Contact current max. | 5A |
| Relay variant | miniature, monostable, power |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 530mW |
| Operate time | 15ms |