Relay: reed switch
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
JWD-171-21
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: JWD-171-21
Spetsifikatsioon tootele Relay: reed switch
| Mounting | PCB |
| Case | DIP14 |
| Operating temperature | -35...85°C |
| Coil resistance | 200Ω |
| Rated coil voltage | 5V DC |
| Contacts configuration | DPST-NO |
| Contact current max. | 500mA |
| Type of relay | reed |
| Coil power consumption | 150mW |