Isolated Board Mount DC/DC Converter, ITE, 2 Output, 6 W, 12 V, 250 mA, -12 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JWE0624D12
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JWE0624D12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, ITE, 2 Output, 6 W, 12 V, 250 mA, -12 V
| Output current | 250mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP16 |
| Power | 6W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Body dimensions | 23.8x13.7x8mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 86% |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 370kHz |