Isolated Board Mount DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 6 W, 15 V, 400 mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JWE0624S15
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 6 W, 15 V, 400 mA
| Output current | 400mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP16 |
| Power | 6W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Body dimensions | 23.8x13.7x8mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 86% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 370kHz |