Converter: DC/DC; Mounting: THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JWE0824D12
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JWE0824D12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; Mounting: THT
| Mounting | THT |
| Case | DIP16 |
| Power | 8W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Body dimensions | 23.8x13.7x8mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 85% |
| Output current 2 | 335mA |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 370kHz |