Isolated Board Mount DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 8 W, 24 V, 335 mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JWE0824S24
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JWE0824S24
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 8 W, 24 V, 335 mA
| Mounting | THT |
| Case | DIP16 |
| Power | 8W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Protection | short circuit protection, anti-overload |
| Body dimensions | 23.8x13.7x8mm |
| Output voltage | 24V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 86% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 370kHz |