Inductor: wire; SMD; 1812; 2.7uH; 370mA; 0.8Ω; Q: 50; ftest: 7.96MHz
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
JWI453232-2R7K
Tootja: JANTEK
Tootja tootekood: JWI453232-2R7K
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 1812; 2.7uH; 370mA; 0.8Ω; Q: 50; ftest: 7.96MHz
| Mounting | SMD |
| Resistance | 800mΩ |
| Case - inch | 1812 |
| Operating current | 370mA |
| Inductance | 2.7µH |
| Case - mm | 4532 |
| Type of inductor | wire |
| Resonant frequency | 50MHz |
| Test frequency | 7.96MHz |
| Q factor | 50 |
| Inductor features | high moisture resistance |