Inductor: wire; SMD; 1812; 6.8uH; 285mA; 1.2Ω; Q: 50; ftest: 7.96MHz
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
JWI453232-6R8K
Tootja: JANTEK
Tootja tootekood: JWI453232-6R8K
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 1812; 6.8uH; 285mA; 1.2Ω; Q: 50; ftest: 7.96MHz
| Mounting | SMD |
| Resistance | 1.2Ω |
| Case - inch | 1812 |
| Operating current | 285mA |
| Inductance | 6.8µH |
| Case - mm | 4532 |
| Type of inductor | wire |
| Resonant frequency | 27MHz |
| Test frequency | 7.96MHz |
| Q factor | 50 |
| Inductor features | high moisture resistance |