Isolated Board Mount DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 40 W, 5 V, 8 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JWL4048S05
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JWL4048S05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 40 W, 5 V, 8 A
| Output current | 3.33A |
| Mounting | THT |
| Power | 40W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Body dimensions | 50.8x25.4x10.2mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 90% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 285kHz |