Switch: cam switch; Stabl.pos: 3; 10A; 1-0-2; Poles: 3; Pos: 3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
K10F003UCH
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: K10F003UCH
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: cam switch; Stabl.pos: 3; 10A; 1-0-2; Poles: 3; Pos: 3
| Mounting | for building in |
| IP rating | IP65 from the front |
| Type of switch | cam switch |
| Colour | black, grey |
| Number of positions | 3 |
| Mounting hole diameter | Ø22mm |
| Current rating | 10A |
| Face dimensions | 30x30mm |
| Stable positions number | 3 |
| Stable positions description | 1-0-2 |