Switch: cam switch; Stabl.pos: 3; 12A; 2-0-1; Poles: 1; Pos: 3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
K1B006TLH
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: K1B006TLH
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: cam switch; Stabl.pos: 3; 12A; 2-0-1; Poles: 1; Pos: 3
| Mounting | for building in |
| IP rating | IP65 from the front |
| Type of switch | cam switch |
| Colour | black |
| Number of positions | 3 |
| Mounting hole diameter | Ø22mm |
| Current rating | 12A |
| Face dimensions | 45x45mm |
| Stable positions number | 3 |
| Stable positions description | 2-0-1 |