Switch: cam switch; Stabl.pos: 2; 12A; 0-1; Poles: 2; Pos: 2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
K1B1002HLH
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: K1B1002HLH
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: cam switch; Stabl.pos: 2; 12A; 0-1; Poles: 2; Pos: 2
| Mounting | for building in |
| IP rating | IP65 from the front |
| Type of switch | cam switch |
| Colour | black |
| Number of positions | 2 |
| Mounting hole diameter | Ø22mm |
| Current rating | 12A |
| Face dimensions | 45x45mm |
| Stable positions number | 2 |
| Stable positions description | 0-1 |