Switch: voltmeter cam switch; Stabl.pos: 7; 12A; Pos: 7
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
K1F027MCH
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: K1F027MCH
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: voltmeter cam switch; Stabl.pos: 7; 12A; Pos: 7
| Mounting | for building in |
| IP rating | IP65 from the front |
| Type of switch | voltmeter cam switch |
| Colour | black |
| Number of positions | 7 |
| Mounting hole diameter | Ø22mm |
| Current rating | 12A |
| Face dimensions | 45x45mm |
| Stable positions number | 7 |
| Stable positions description | L3L1-L2L3-L1L2-0-L1N-L2N-L3N |