Transport wheel; Ø: 200mm; W: 27mm; H: 237mm; 230kg; Mat: rubber
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
KJE-SG 200W-HC
Tootja: RADER
Tootja tootekood: KJE-SG 200W-HC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 200mm; W: 27mm; H: 237mm; 230kg; Mat: rubber
| Operating temperature | -20...60°C |
| Material | rubber |
| Version | assembly pass through hole |
| Body material | steel |
| Height | 237mm |
| Panel cutout diameter | 12.3mm |
| Kind of Bearing | roller |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 80 |
| Force kg | 230kg |
| Wheel width | 27mm |
| Wheel diameter | 200mm |