Transport wheel; Ć
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
KPE-POBW-160K-HC
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ć
| Operating temperature | -30...80°C |
| Material | polyamide |
| Version | torsional with lock, with mounting plate |
| Body material | steel |
| Height | 195mm |
| Mounting holes pitch | 105x80mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Base dimensions | 135x110mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 70 |
| Force kg | 350kg |
| Wheel width | 50mm |
| Wheel diameter | 160mm |