ROCKER; SPST-NO; Pos: 2; OFF-ON; 10A/250VAC; 6A/28VDC; IP65; 220V
Kordarv:
400.0
Minimum quantity:
2800.0
Tootekood:
KRE2AEA2RBB
Tootja: ZF
Tootja tootekood: KRE2AEA2RBB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; SPST-NO; Pos: 2; OFF-ON; 10A/250VAC; 6A/28VDC; IP65; 220V
| Operating temperature | -25...85°C |
| IP rating | IP65 |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Mounting hole diameter | 19.8x13mm |
| Panel thickness | 750µm...2.5mm |
| Backlight colour | red |
| Illumination | neon lamp |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| DC contacts rating @R | 6A / 28V DC |
| AC contacts rating @R | 10A / 250V AC |
| Switching method | OFF-ON |
| Stable positions number | 2 |
| Button shape | rectangular |
| Button marking | blank |