ROCKER; SPDT; Pos: 2; ON-ON; 10A/277VAC; 21A/14VDC; IP56; none; KS
Kordarv:
50.0
Minimum quantity:
50.0
Tootekood:
KSF2BNB1BBB
Tootja: ZF
Tootja tootekood: KSF2BNB1BBB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; SPDT; Pos: 2; ON-ON; 10A/277VAC; 21A/14VDC; IP56; none; KS
| Operating temperature | -20...85°C |
| IP rating | IP56 |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Panel thickness | 750µm...3mm |
| Illumination | none |
| Shape | rectangular |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 21A / 14V DC |
| AC contacts rating @R | 10A / 277V AC |
| Switching method | ON-ON |
| Stable positions number | 2 |
| Button shape | rectangular |
| Key button colour | black |
| Button marking | blank |