Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/32VDC; THT; none; 2N; IP60
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
KSJ0M211 80SH LFTR-2
Tootja: C&K
Tootja tootekood: KSJ0M211 80SH LFTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/32VDC; THT; none; 2N; IP60
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP60 |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Kind of package | box |
| Contact plating | tinned |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Contact material | silver |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Quantity in package | 250 |
| Number of terminals | 4 |
| Illumination | none |
| Min. insulation resistance | 1GΩ |
| Electrical life | 100000cycles |
| Key stroke | 0.35mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| DC contacts rating @R | 50mA / 32V DC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 2N |
| Button shape | rounded |