Tootekood: KTF-3.5/400
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: KTF-3.5/400
  • Mounting
  • Operating voltage
  • Operating temperature
  • Leads
  • Height
  • Operating current
  • Body dimensions
  • Diameter
  • Capacitance
  • Kind of capacitor
  • Type of capacitor
  • Capacitor application
  • Capacitors features
  • Capacitors features
  • Reactive power
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; three phase; Q@50Hz: 3.5kVAR; 400VAC
Mounting M12 screw
Operating voltage 400V AC
Operating temperature -25...55°C
Leads connectors
Height 150mm
Operating current 5.1A
Body dimensions Ø60x150mm
Diameter 60mm
Capacitance 23.2µF