Contactor, TeSys D Series, 12 A, DIN Rail, 690 VAC, 3PST-NO, 3 Pole, 10 hp
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LC1D12FD
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: LC1D12FD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor, TeSys D Series, 12 A, DIN Rail, 690 VAC, 3PST-NO, 3 Pole, 10 hp
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 12A |
| Leads | screw terminals |
| Width | 45mm |
| Height | 77mm |
| Switching capacity | 5.5kW |
| Type of contactor | 3-pole |
| Integrated auxiliary contacts | NC + NO |
| Contacts configuration | NO x3 |