Relay Contactor, TeSys D Series, 3PST-NO, 3P, 18 A at 440 VAC, 10 kW at 690 VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LC1D18R7
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: LC1D18R7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay Contactor, TeSys D Series, 3PST-NO, 3P, 18 A at 440 VAC, 10 kW at 690 VAC
| Mounting | for DIN rail mounting, on panel |
| Max. operating current | 18A |
| Operating temperature | -25...55°C |
| Leads | screw terminals |
| Insulation voltage | 690V |
| Type of contactor | 3-pole |
| Integrated auxiliary contacts | NO + NC |
| Contacts configuration | NO x3 |