Contactor: 4-pole; NC x2 + NO x2; Auxiliary contacts: NC + NO
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LC1D2586FLS207
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: LC1D2586FLS207
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 4-pole; NC x2 + NO x2; Auxiliary contacts: NC + NO
| Mounting | for DIN rail mounting, on panel |
| Max. operating current | 25A |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Width | 45mm |
| Height | 85mm |
| Insulation voltage | 690V |
| Switching capacity | 11kW |
| Type of contactor | 4-pole |
| Integrated auxiliary contacts | NC + NO |
| Contacts configuration | NC x2 + NO x2 |