Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC + NO; 110VDC; 32A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LC1D326FLS207
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: LC1D326FLS207
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC + NO; 110VDC; 32A
| Mounting | for DIN rail mounting, on panel |
| Max. operating current | 32A |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Width | 45mm |
| Height | 85mm |
| Insulation voltage | 690V |
| Switching capacity | 15kW |
| Type of contactor | 3-pole |
| Integrated auxiliary contacts | NC + NO |
| Contacts configuration | NO x3 |