Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC + NO; 24VDC; 38A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LC1D386BL
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: LC1D386BL
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC + NO; 24VDC; 38A
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 38A |
| Width | 45mm |
| Height | 85mm |
| Switching capacity | 18.5kW |
| Type of contactor | 3-pole |
| Integrated auxiliary contacts | NC + NO |
| Contacts configuration | NO x3 |