Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC + NO; 24VAC; 65A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LC1D65B7
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: LC1D65B7
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC + NO; 24VAC; 65A
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 65A |
| Leads | screw terminals |
| Width | 55mm |
| Height | 122mm |
| Switching capacity | 30kW |
| Type of contactor | 3-pole |
| Integrated auxiliary contacts | NC + NO |
| Contacts configuration | NO x3 |