Relay Contactor, TeSys D Series, 4PST-NO, 4P, 9 A at 440 VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LC1DT206BDS207
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: LC1DT206BDS207
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay Contactor, TeSys D Series, 4PST-NO, 4P, 9 A at 440 VAC
| Mounting | for DIN rail mounting, on panel |
| Max. operating current | 20A |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Width | 45mm |
| Height | 85mm |
| Insulation voltage | 690V |
| Depth | 99mm |
| Type of contactor | 4-pole |
| Integrated auxiliary contacts | NC + NO |
| Contacts configuration | NO x4 |