Contactor: 4-pole; NO x4; 220VAC; 100A; EasyPact TVS; -5÷55°C; 690V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LC1E80004M7
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: LC1E80004M7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 4-pole; NO x4; 220VAC; 100A; EasyPact TVS; -5÷55°C; 690V
| Mounting | for DIN rail mounting, on panel |
| Max. operating current | 100A |
| Operating temperature | -5...55°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 95mm |
| Height | 127mm |
| Insulation voltage | 690V |
| Type of contactor | 4-pole |
| Contacts configuration | NO x4 |