Contactor: 3-pole; NO x3; 230VAC; 265A; DIN; TeSys F; -5÷55°C; 1kV
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LC1F265P7
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: LC1F265P7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 3-pole; NO x3; 230VAC; 265A; DIN; TeSys F; -5÷55°C; 1kV
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 265A |
| Operating temperature | -5...55°C |
| Width | 201.5mm |
| Height | 203mm |
| Insulation voltage | 1kV |
| Switching capacity | 132kW |
| Type of contactor | 3-pole |
| Contacts configuration | NO x3 |