Contactor: 2-pole; NO x2; 230VAC; 6A; DIN; TeSys SK; -20÷50°C; 690V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LC1SK0600P7
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: LC1SK0600P7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 2-pole; NO x2; 230VAC; 6A; DIN; TeSys SK; -20÷50°C; 690V
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 6A |
| Operating temperature | -20...50°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 27mm |
| Height | 56mm |
| Insulation voltage | 690V |
| Switching capacity | 2.2kW |
| Type of contactor | 2-pole |
| Contacts configuration | NO x2 |