Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl max: 50mA; 1.5A; max.100VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LCA701
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: LCA701
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl max: 50mA; 1.5A; max.100VAC
| Mounting | THT |
| Case | DIP6 |
| Max. operating current | 1.5A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Turn-on time | 4ms |
| Series | OptoMOS |
| On-state resistance | 300mΩ |
| Body dimensions | 8.38x6.35x3.3mm |
| Insulation voltage | 3.75kV |
| Switched voltage | ≤ 100V AC, ≤ 100V DC |
| Kind of output | MOSFET |
| Turn-off time | 1ms |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Relay variant | 1-phase, current source |
| Type of relay | solid state |
| Control current max. | 50mA |