Sound transducer: electromagnetic signaller; THT; 2.7kHz; 60mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LET9055A-03B-2.7-25-4.0-R
Tootja: Cre-sound Electronics
Tootja tootekood: LET9055A-03B-2.7-25-4.0-R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sound transducer: electromagnetic signaller; THT; 2.7kHz; 60mA
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Terminal pitch | 4mm |
| Operating current | 60mA |
| Diameter | 9.2mm |
| Sound level | 85dB |
| Resonant frequency | 2.7kHz |
| Coil resistance | 25Ω |
| Type of sound transducer | elektromagnetic alarm |
| Sound transducer features | without built-in generator |
| Coil resistance tolerance | ±4Ω |