IC: driver; IGBT half-bridge,MOSFET half-bridge; SO14; U: 600V
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
LF21064NTR
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: LF21064NTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: driver; IGBT half-bridge,MOSFET half-bridge; SO14; U: 600V
| Output current | -600...290mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 10...20V |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tape, reel |
| Number of channels | 2 |
| Topology | IGBT half-bridge, MOSFET half-bridge |
| Voltage class | 600V |
| Kind of integrated circuit | gate driver, high-/low-side |