IC: driver; IGBT half-bridge,MOSFET half-bridge; SO8; -2.3÷1.9A
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
LF2184NTR
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: LF2184NTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: driver; IGBT half-bridge,MOSFET half-bridge; SO8; -2.3÷1.9A
| Output current | -2.3...1.9A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 10...20V |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Topology | IGBT half-bridge, MOSFET half-bridge |
| Voltage class | 600V |
| Kind of integrated circuit | gate driver, high-/low-side |