Operational Amplifier, 1 Amplifier, 4 MHz, 16 V/µs, 6V to 32V, SOIC, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LF351DT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: LF351DT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, 1 Amplifier, 4 MHz, 16 V/µs, 6V to 32V, SOIC, 8 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | wideband |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 4MHz |
| Slew rate | 16V/μs |
| Input offset voltage | 13mV |
| Input offset current | 4nA |
| Input bias current | 20nA |