Operational Amplifier, 2 Amplifier, 3 MHz, 13 V/µs, 3.5V to 18V, DIP, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LF412CP
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LF412CP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, 2 Amplifier, 3 MHz, 13 V/µs, 3.5V to 18V, DIP, 8 Pins
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | high speed |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 3MHz |
| Slew rate | 13V/μs |
| Input offset voltage | 3mV |
| Input offset current | 4nA |
| Input bias current | 8nA |