Autotransformer; 230VAC; Power:960VA; Usec.1:115V; 8.35A; 7.8kg
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LFA193-01
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Autotransformer; 230VAC; Power:960VA; Usec.1:115V; 8.35A; 7.8kg
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Body dimensions | 130x202x115mm |
| Weight | 7.8kg |
| Insulation class | B |
| Conform to the norm | PN-EN 61558-2-13 |
| Type of transformer | autotransformer |
| Primary voltage | 230V AC |
| Secondary voltage 1 | 115V |
| Thermal class | Ta40B |
| Secondary winding current 1 | 8.35A |
| Power VA | 960VA |