Capacitor: electrolytic; 10000uF; 100VDC; Ø40x95mm; Pitch: 20mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LFB10000/100
Tootja: F&T
Tootja tootekood: LFB10000/100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; 10000uF; 100VDC; Ø40x95mm; Pitch: 20mm
| Mounting | M8x12 screw |
| Operating voltage | 100V DC |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Leads | soldering lugs |
| Terminal pitch | 20mm |
| Height | 95mm |
| Impedance | 40mΩ |
| Body dimensions | Ø40x95mm |
| Diameter | 40mm |
| Capacitance | 10mF |
| Type of capacitor | electrolytic |
| Service life | 2000h |