Capacitor: electrolytic; 4700uF; 63VDC; Ø35x50mm; Pitch: 10mm; 50mΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LFB4700/63
Tootja: F&T
Tootja tootekood: LFB4700/63
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; 4700uF; 63VDC; Ø35x50mm; Pitch: 10mm; 50mΩ
| Mounting | M8x12 screw |
| Operating voltage | 63V DC |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Leads | soldering lugs |
| Terminal pitch | 10mm |
| Height | 50mm |
| Impedance | 50mΩ |
| Body dimensions | Ø35x50mm |
| Diameter | 35mm |
| Capacitance | 4.7mF |
| Type of capacitor | electrolytic |
| Service life | 2000h |