Sensor: liquid level; Temp: -20÷60°C; 12÷30VDC; G 3/4 A; IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LFP0600-A4NMB
Tootja: SICK
Tootja tootekood: LFP0600-A4NMB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: liquid level; Temp: -20÷60°C; 12÷30VDC; G 3/4 A; IP67
| Mounting | G 3/4 A |
| Supply voltage | 12...30V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP67 |
| Series | LFP Cubic |
| Body material | PBT, stainless steel |
| Output configuration | PNP + PNP/NPN + 4...20mA/0...10V |
| Type of sensor | liquid level |
| Operation mode | time-domain reflectometry |
| Max medium temperature | 100°C |
| Probe length | 600mm |