Sensor: liquid level; -40÷100°C; Output conf: PNP; 9.6÷35VDC; IP65
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LFV200-XXSGHTPV
Tootja: SICK
Tootja tootekood: LFV200-XXSGHTPV
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: liquid level; -40÷100°C; Output conf: PNP; 9.6÷35VDC; IP65
| Mounting | G 1/2 A |
| Supply voltage | 9.6...35V DC |
| Operating temperature | -40...100°C |
| IP rating | IP65 |
| Body material | stainless steel |
| Output configuration | PNP |
| Kind of sensor | vibrating |
| Type of sensor | liquid level |
| Probe length | 67mm |