Resonator: quartz; 16MHz; ±10ppm; 10pF; SMD; 2x1.6x0.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LFXTAL071255CUTT
Tootja: IQD FREQUENCY PRODUCTS
Tootja tootekood: LFXTAL071255CUTT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resonator: quartz; 16MHz; ±10ppm; 10pF; SMD; 2x1.6x0.5mm
| Mounting | SMD |
| Power | 100µW |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Body dimensions | 2x1.6x0.5mm |
| Capacitance | 10pF |
| Frequency | 16MHz |
| Conform to the norm | AEC-Q200, TS16949 |
| Resonator tolerance | ±10ppm |
| Frequency stability | ±100ppm |
| Type of resonator | quartz |