Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 4700uF; 50VDC; Ø22x45mm; ±20%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LGY1H472MELZ45
Tootja: NICHICON
Tootja tootekood: LGY1H472MELZ45
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 4700uF; 50VDC; Ø22x45mm; ±20%
| Mounting | SNAP-IN |
| Operating voltage | 50V DC |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 45mm |
| Operating current | 2.1A |
| Body dimensions | Ø22x45mm |
| Leakage current | 1.45mA |
| Diameter | 22mm |
| Capacitance | 4.7mF |
| Type of capacitor | electrolytic |
| Service life | 5000h |