Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 1000uF; 100VDC; Ø25x30mm; ±20%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LGY2A102MELA30
Tootja: NICHICON
Tootja tootekood: LGY2A102MELA30
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 1000uF; 100VDC; Ø25x30mm; ±20%
| Mounting | SNAP-IN |
| Operating voltage | 100V DC |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 30mm |
| Operating current | 1.5A |
| Body dimensions | Ø25x30mm |
| Leakage current | 0.94mA |
| Diameter | 25mm |
| Capacitance | 1mF |
| Type of capacitor | electrolytic |
| Service life | 5000h |